יום ראשון, 17 ביולי 2011

עורך דין ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הוא המשענת של חלקים רבים בציבור, שנפגעו באופן שונה במהלך חייהם, באופן פיזי, או במשבר כלכלי, משבר בחיים ועוד כל מיני סיבות חשוכות, שהובילו אותם להיתמך במוסד זה.
המוסד לביטוח לאומי, פועל מתוקף החוק לביטוח לאומי, במדינת ישראל, זהו חוק שמחייב כל אזרח וחוק שכל אזרח שואף למימושו בשעת צרה או בשעת הצורך.

בעולם אוטופי, כל תביעה ראויה מול המוסד לביטוח לאומי, היתה נענית במהרה והפיצויים והגמלאות היו משולמים באופן מיידי.
זוהי לא המציאות ואף לא קרוב, ראשית בשל העומס הרב המונח לטיפול של מוסד זה, הנדרש לטפל באוכלוסייה רבה במדינת ישראל ובענייני גבייה ומיסוי באופן שוטף.
הבירוקרטיה הישראלית בשיאה מיוצגת במוסד זה וכדי להחיש את הטיפול ולקבל את מלוא הזכויות, רבים ימליצו על פניה אל עורך דין ביטוח לאומי.

סוגי תביעות-עורך דין ביטוח לאומי

יש לא מעט מצבים סוציו אקונומיים המובילים להגשת תביעה מול המוסד לביטוח לאומי.
ראשית, כל בקשה לקבלת קצבה או גמלה ממוסד זה מוגשת כתביעה מול המוסד לביטוח לאומי.
המצבים הרבים והשונים שמובילים להגשת בקשה לתמיכה ממוסד זה, הם מצבים בהם האוכלוסייה נחלשת באופן שמפלה אותה להתנהל באורח תקין כיתר האוכלוסייה.
אחת התביעות המרכזיות בה עוסק עורך דין ביטוח לאומי, היא התביעה להכרה באובדן כושר עבודה.
זוהי תביעה במהלכה נדרשים להתמודד עם הוכחת קשר בין גורמי העבודה לאובדן כושר העבודה, חקירה רפואית ועוד היבטים מורכבים שאזרח באופן פרטי לא יתמצה בהם במלואם.

ערעור באמצעות עורך דין ביטוח לאומי

למעשה לא מעט מהתובעים נגד המוסד לביטוח לאומי, פונים רק לאחר הגשת התביעה למוסד, לעזרת עורך דין ביטוח לאומי.
הפניה נעשית לאחר קבלת החלטת המוסד, שאינה עולה בקו אחד עם רצון התובעים והשקפתם והם פונים לגורם המשפטי, שיערער על החלטת המוסד.
יש הבדל ניכר בין הצלחת ערעור באופן אזרחי עצמאי לעומת ערעור עם יסודות משפטיים מובהקים וכך גם ההכרה ומימוש הזכויות משתנות להפליא.
מומלץ לפנות בתביעות חשובות ומורכבות, מראש תוך ליווי עורך דין ביטוח לאומי ולא לאחר הגשת התביעה.

תגובה 1:

  1. תביעות רשלנות

    תודה על המאמר! מאוד מעניין, זה תמיד טוב לדעת דברים כאלה. אם אתה יודע את זכויותיך הסיכוי להפוך לקורבן של החוק הוא קטן יותר.

    השבמחק